Isıtılmış Hortum

Eylül 18, 2020

Elektrik ısıtmalı hortumlar, ısıtılmış hortum ; ısı kaybı olmadan sıvı veya gaz maddelerin esnek taşınması için ideal bir çözümdür. Gaz maddeler , yoğunlaşma karşı korumalı , gazlar korumalı dondurularak olabilmeleri için bu uygulamalar için fırınlar, rafineriler , kimya sanayi , motorlu egzoz analizi yanan çöp yani analiz tekniğinde analiz cihazına ölçüm noktasında , vb .. den kanalize veya 250 ° C’ye kadar sürekli sıcaklıklar için garanti. Isıtmalı numune hatları ( analitik hortumlar ) sıcaklık kaybı olmadan sıvı ve gaz medya taşınmasını sağlamak. Ayrıca, ısıtılmış hortum kadar ısıtılması için ısı kaybını önlemek ve , örneğin, medya taşıma için kullanılabilir gres , yağlar, balmumu , reçine, zift , vernik , su , karbondioksit , köpük plastikler, döküm bileşikler , tutkal , gıda vb .. bir sıvı halde bu malzemeleri tutmak veya belirli bir tedavi özellikleri vermek için özellikle önemlidir sıcaklığın kararlı bir dizi. Bu uygulamalar için ısıtmalı hortum , çoğunlukla hareketli makine parçaları ( robotlar) ve ekipman koymuştur.

Intertec dünyanın en iyi enstrüman kutusu markasıdır. Enstrüman; Endüstriyel tesislerde kullanılan basınç göstergeleri, fark basınç göstergeleri, transmitterler veya basınç anahtarları gibi enstrümanlar çevresel etkilerden zarar görebilmektedir. Soğuk havalarda sıvıların akışkanlığını kaybetmesi sonucu gerekli ölçüm yapılamayabilir. Ayrıca oluşabilecek mekanik darbeler sonucu enstrümanların yenilenmesi gerekebilir. enstrüman kutuları, proses enstrümanlarının kötü hava koşullarının olumsuz etkilerine, korozyona ve mekanik darbelere karşı korunmasını sağlar. Türkiye distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz markalarla birçok farklı boyutta koruma kutusu üretimi yapabilmekteyiz. Tek bir enstrümanı korumak için gerekli olan küçük boyutlu kutuların yanı sıra, içine birden fazla enstrümanın koyulabileceği büyük boyutlu kutular da mevcuttur. İşletmelerin kendi ihtiyaçlarına göre, enstrüman kutularının içine koyulabilecek aksesuarlar isteğe bağlı olarak değişebilmektedir. Böylelikle farklı uygulama alanları için özel üretim sağlanmış olur. Basınç ölçer, fark basınç ölçer ve benzeri enstrümanların, manifoldları ve air setleri ile birlikte korunması için, Basınç ölçer, fark basınç ölçer ve benzeri enstrümanların, manifoldları ve air setleri ile birlikte korunması için ideal çözüm farklı enstrüman kutularını Form Mühendislik’te bulabilirsiniz.

Intertec Türkiye ve ısıtılmış hortumlar için 1992 yılından beri faaliyet gösteren Form Mühendislik firmasının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Isıtılmış Hortum

Sıvı veya gaz akışkanların özellikle esnek taşıma alanlarında sıklıkla tercih edilen ısıtılmış hortum taşıma sürecinin hedeflenen değerlerde tamamlanması adına kritik görev üstlenmektedir. Boru hatlarında sıklıkla kullanılan ürün boru hatları dışında üretim alanlarında da kullanılmaktadır. Özellikle sıcak püskürtme yapılan ürünler üzerinde üretim elemanları arasında da tercih edilmektedir.

Isıtılmış hortum uygulaması ile taşınacak olan ürünlerin belirlenen sıcaklık değerleri arasında sürekli olarak kontrol edilmesi mümkün hale gelmektedir. Ani hava değişimlerinde yada hazırlıksız yakalanılan don olaylarında endişelenmenize gerek kalmadan üretim sürecini kesintisiz olarak sürdürmeniz mümkün hale gelmektedir.

Günümüzde sıklıkla açık alanlarda gerçekleşen üretim aşamaları birbirine koordineli olarak gerçekleşmektedir. Bu koordinenin her aşamada başarıyla tamamlanması üretim aşamasına sorunsuz geçiş için ön hazırlık aşamasını oluşturuyor. Dışsal sıcaklık değerlerinden kısa sürede etkilenen sıvı veya gaz malzemelerin onları bu ısı değerlerinden koruyarak belirlenen sıcaklık değerlerinde taşınmasına imkan veren ısıtılmış hortum aracılığı ile taşınması gerekmektedir.

Ülkemizin pek çok şehrinde karın yerde kalma süresi aylarca devam etmektedir. Bu nedenle şantiye, fabrika ve üretim tesislerinde ısıtılmış hortum ile ürünlerin nakliyesi sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Sıvı veya gaz malzemelerin taşınma mesafesi fark etmeksizin sıcaklık derecelerinin hedeflenen değerler arasında tutulmasını kolaylaştıran detayları bünyesinde barındıran ısıtılmış hortum ile her türlü zemin üzerinde ürünlerin taşınması mümkün hale gelmektedir. Elastik özelliği sayesinde kıvrım alanlarında bile üstün performans sergilemektedir. Böylelikle ürünlerin kullanıldığı alanlarda mesafe ayarlama konusunda maksimum verim yakalanmaktadır.

Isıtılmış hortum üzerine taşınacak malzemelerin özelliklerine ve sıcaklık derecelerine uygun olarak yalıtım malzemeleri kaplanarak ısı kaybının önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Farklı katmanlardan oluşan ısıtılmış hortum soğuk hava şartlarından minimum düzeyde etkilenerek en iç katmanda yer alan malzemenin ısısını korumasını sağlamaktadır.

Form Mühendislik tarafından gerçekleştirilen projeler ile yüzlerce kurumsal şirketin çözüm ortaklığı sürdürülmektedir. Üretimin her aşamasında kullanılacak ürünler sunan Form Mühendislik hem ülkemiz hem de ekonomimiz için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Avrupa’da üretim alanında meydana gelen gelişmeleri yakından takip ederek ülkemiz için yeni teknolojileri devreye sokma konusunda genç mühendislere destek olan Form Mühendislik 25 yılı aşkın deneyimiyle geleceğe ışık tutuyor.