Eltherm self regulating kendinden sonlandırmalı ısıtıcı kablolardan kendinden regüleli ısıtıcı kablolar da dahil olmak üzere birçok ısıtıcı kablonun üretimini ve dünyada bütün ülkelere dağıtımını yapan ısıtıcı kablo firmasıdır. Eltherm Türkiye Distribütörü Form Mühendislik’tir. Eltherm elektrikli ısı izleme sistemleri alanında uzun vadeli bir deneyime sahip , güvenilir ve yetkin bir ortaktır. Farklı medya ısıtmak istiyorsanız veya ısı kaybını telafi etmek istiyorsanız. Eltherm doğru çözüm bulur. Eltherm teknolojinin en yeni standardına göre ve her zaman hizmetinizde mesafesindedir. Yüksek kaliteli ürün programı Eltherm iyi çalışma ve ekonomik açıdan makul çözümler geliştirmektedir. Eltherm GmbH elektrikli ısı izleme sistemleri alanında uzmanlaşmış uluslararası bir işletme şirketi ve güçlü INDUS Holding AG aittir. Teknoloji know-how , yüksek kalite ve esneklik için sürekli talep fazla 40 yıl ile bu şirketin mütevazı başlangıcından bu yana önemli ölçüde büyüdü. Üretim yeri Almanya açık taahhüt kuvvetle ayrı ayrı en yüksek düzeyde kendi ihtiyaçlarına uygun elektrikli ısı izleme sistemi çözümleri ile müşterilerine tedarik etmektir Eltherm, felsefesini vurgulamaktadır. Dünya çapında önde gelen üreticilerinden biri haline şekilde ısıtma kabloları, ısıtmalı hortum, ısıtma hasırları ve ceketler, ölçme ve kontrol sistemleri ve aksesuarları için kendi üretim sitesi çok gelişmiştir.

 

 

Isıtıcı kablolar birçok çeşide ayrılır. Kullanım alanlarına, uygulandıkları yapının cinsine ve ortam sıcaklığına gibi birçok parametreye göre gruplara ayrılır. İlk olarak Constant wattage ısıtıcı kabloları incelemek gerekirse; adından da anlaşılacağı gibi sabit güç ısıtıcı kablo yani değişmeyen güç anlamı taşır. Tam olarak da bu göreve hizmet eder ortam sıcaklığı ne olursa olsun verdiği enerji hiç değişmez. Fabrikasyon ayarlarındaki enerji donanımı ne ise o miktarda güç verir. İstenilen sıcaklık ile ortam sıcaklığı birbirine yakın ise bu tür kablolar seçilebilir çünkü sıcaklık farkı az olacağından sabit bir enerji ile istenilen performansı yakalayabilir. Bu ısıtıcı kablolarda paralel yapıda olup belirtilen kesim noktalarından kesilebilirler. Bu noktalardan kesildikleri takdirde herhangi bir güç kaybı oluşmaksızın ısıtma işine devam edebilir. Belirtilen noktalardan kesilmediği takdirde ise güç kaybı, kablonun hiç çalışmaması gibi bir çok sorun ortaya çıkmaktadır. Bu işin uzmanları yok ise yanınızda kablo üzerinde kesilecek noktalar belirtilmiştir dikkatlice bakıldığında siz bile görebilirsiniz. Bu noktalardan keserek kablonuzu istediğiniz ortamın ölçü miktarına göre ayarlayıp sisteminizi kurabilirsiniz. Bu tür ısıtıcı kabloların da dayanım gücü çok yüksek modelleri vardır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bazı parametreleri göz önünde bulundurarak ısıtıcı kablonuzu seçip sistemini çalışır hale getirebilirsiniz.

Diğer ısıtıcı kablo grubu ise ısıtıcı şilteler; Bu ısıtıcı kablo grupları daha çok rampalarda, tekerlek izi ısıtma dediğimiz yani ortalama araç tekerleklerinin ölçüleri baz alınarak komple alan değil de etkin yüzeyin kar ve buzdan arındırma işidir. Bu kablolar daha önceden de bahsettiğimiz gibi seri dirençli bir kablolar ile çok fazla farkı yoktur. Asfalt altında tercih edilmeyenler seri dirençli kabloların bir nevi sadece bir örgü içerisinde S formatı verilmiş halidir. Bu kullanım düzenli  bir görüntü verirken montaj kolaylığı dolayısıyla da ekonomik oluyor. Form Mühendislik birkaç fizik hesaplarıyla uygun ısıtıcı şilte seçilip zemine kolay bir şekilde uygulanabilir. Bu uygulama metrajların çok fazla miktarlarda olmadığı yerlerde daha çok kullanılmaktadır. Yapısı itibari ile çok fazla uzun metrajlarda üretilmemektedir aksi  takdir de bu kablonun da uygulaması ve montajı çok zor olurdu.